مصارف صنعتی رزین های آکریلیک گرما سخت

به دنبال پیشرفت تولید محصولات پلیمری اکریلیکی، دسته جدیدی از رزین های اکریلیکی به بازار معرفی شدند که دارای خصوصیات جدیدی از جمله سخت شدن و تشکیل فیلم به وسیله گرما و خواص فیزیکی و شیمیایی بالا برای مصارف صنعتی چه در داخل و در شرایط خارجی بودند. از جمله خواص بسیار مهم آن ها می توان به مقاومت های شیمیایی و نوری، در صد جامد بالاتر در زمان بعد از اعمال، سختی و خواص سطحی اشاره کرد. علاوه بر این با انتخاب مناسب منومرهای مصرفی در زنجیره اصلی و توجه به دانسیته شبکه ای شدن می توان به زمینه وسیعی از مصارف این دسته از رزین های اکریلیک دست یافت. به همین دلیل رزین های اکریلیک گرما سخت جایگزین سیستم های کو ره ای الکید آمین گردیدند و مصرف عمده ای در تولید پوششهای کوره ای اتومبیلی و لوازم خانگی، پوششهای مارپیچی و پوشش فلزات پیدا کردند.

تاکریل TR-1388

رزین اکریلیک پایه حلالی گرماسخت دارای گروه های فعال هیدروکسیل می باشد که جهت تولید رنگ های کوره ای طراحی شده است. ادامه خواندن “مصارف صنعتی رزین های آکریلیک گرما سخت”

انواع روش های تصفیه آب صنعتی

1 – تصفیه آب به روش تبادل یونی : در این روش از تبادل یونی به منظور سخت گیری آب و تولید آب خالص با درجه بالا استفده می شود.

2 – تصفیه آب به روش فیلتراسیون : روش های فیلتراسیون شامل میکرو فلتراسیون ،اولترافیلتراسیون و نانو فیلتراسیون می باشد که هدف آن جداسازی اجزای آلی و املاح محلول در آب برای تولید آب خالص است.

3 – تصفیه آب به روش  EDI  :این روش ترکیبی از تبادل یونی و فیلتراسیون غشایی است. ادامه خواندن “انواع روش های تصفیه آب صنعتی”

نحوه استفاده از آنتی اسکالانت

این ماده می بایست به صورت مداوم به آب خوراک واحد اسمزمعکوس تزریق شود. سیستم تزریق می بایست به گونه ای عمل نماید که درصورت توقف واحد، تزریق آنتی­اسکالانت هم متوقف شود. دوز مناسب تزریق این ماده، معمولاً بین 2 تا ppm 5 است. میزان تزریق با توجه به آنالیز خوراک و شرایط آب شیرین‌کن‌های اسمز‌معکوس (از جمله بازیافت سیستم) متغیر است. توصیه میشود دراین خصوص ازمشاوره متخصصین شرکت استفاده کنید. ادامه خواندن “نحوه استفاده از آنتی اسکالانت”

مزایای استفاده از ژئوممبران ها:

– کاهش زمان اجرا و افزایش سرعت ساخت به میزان قابل توجه

–  ایجاد سطوح کاملا ایزوله و آببند در قیاس با سطوح بتنی و رسی

–  سهولت اجرای دریاچه ، مخزن و … با اشکال متنوع و گوناگون

– مقاومت مطلوب در برابر مواد نفتی و شیمیائی . ادامه خواندن “مزایای استفاده از ژئوممبران ها:”

اتصالات جوشی (دست ساز)

این تولیدات شامل سه راهی ، زانو ، تبدیل ، پوشن و … با استحکام و آب بندی مطلوب جهت هر نوع فشار کاری می باشد که عموما به صورت دو یا سه تکه و یابیشتر و گاهی نیز به صورت تلفیقی از تولیدات قالبی و دست ساز تولید می گردد . ادامه خواندن “اتصالات جوشی (دست ساز)”

مزایای استفاده از دستگاه سختی گیر

* جلوگیری از عملیات رسوب گذاری در دستگاه‌های گران قیمت

* دارای آب پخش کن‌های مقاوم از جنس PVC

* قابلیت تحمل فشار تا 10 بار

* سرعت و دقت بالا در ساخت دستگاه و تحویل و نصب در محل

* انجام کلیه لوله کشی‌های مربوط به آب نمک و استارت دستگاه سختی گیر ادامه خواندن “مزایای استفاده از دستگاه سختی گیر”

متعلقات مخزن هوای فشرده

  • شیرتخلیه از نوع اتوماتیک و شیر دستی کمکی
  • شیر اطمینان
  • فشار سنج

مخازن فوق طبق استاندارد مخازن تحت فشار کد ASME SEC 8 DIV 1 طراحی و ساخته شده است .

مشخصات فنی تله آبگیر :

  • فشار کارکرد : 7-13 BAR
  • حداکثر دمای هوای ورودی : 60
  • نوع عملکرد : CENTRIFUGAL

ادامه خواندن “متعلقات مخزن هوای فشرده”

فرآیند اسمز معکوس (RO)

اسمز معکوس یکی از شیوه های گسترده جداسازی است که کاربردهای مختلفی دارد . شیرین سازی آب های شور و آب دریا ، جداسازی مواد آلی و سمی از پساب های صنعتی چند مورد مهم استفاده از این تکنولوژی می باشد .

اسمز معکوس یکی از روشهای اصلی شیرین سازی آب دریا در کنار روشهایی مانند تقطیر ، الکترودیالیز ، تبادل یونی و …. است که در مقیاس های آزمایشگاهی ،شهری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد . ادامه خواندن “فرآیند اسمز معکوس (RO)”

آنتی اسکالانت ( مواد ضد رسوب )

حوزه فعالیت شرکت :

1_ سیستم های تصفیه آب OR

2_ سیستم های تصفیه فاضلاب

3 _ تجهیزات ادامه خواندن “آنتی اسکالانت ( مواد ضد رسوب )”

برج های افشانک های گاز زدا

 دگازر

گاززدا  برجی است که در آن آب توسط افشانک هایی از بالا به پایین پاشیده شده و هوا به کمک یک هواده (بلوئر) از پایین برج به بالا دمیده می شود .از دستگاه گاززدا بیشتر برای زدودن دی اکسید کربن از آب و در نتیجه افزایش pH   استفاده می شود . ادامه خواندن “برج های افشانک های گاز زدا”