مهمترین سیال در حرارت و برودت چیست؟

آب مهمترین سیال در حرارت و برودت است که وظیفه انتقال گرما در مبدلهای حرارتی را به عهده دارد . دربرجهای خنک کن ، بویلرها و چیلرها از آب به عنوان مایع مبدل استفاده می شود به طوریکه گردش آب موجب تبادل حرارتی میگردد . معمولا آب استفاده شده در کاربردهای حرارتی و برودتی از نوع آب سخت است ، آبهای سخت تشکیل پوسته کربنات کلسیم می دهند که مشکلات متعددی رابوجود می آورد .این پوسته به شکل رسوب بر روی سطوح داخلی لوله‌های حامل آب باعث کاهش ظرفیت انتقال جریان آب و انتقال جریان حرارت می شود . هنگامیکه آبهای سخت حرارت داده می شوند تشکیل پوسته، خیلی سریعتر انجام می گیردکه مشکلات زیادی را در بویلرها و آبگرمکن‌ها به وجود می آورند. ادامه خواندن “مهمترین سیال در حرارت و برودت چیست؟”

اهمیت فرایند دیگهای بخار

رسوب زدایی و اصلاح آب تغذیه دیگ های بخار.

راه اندازی، آموزش و سرویس دیگ های بخار.

تبدیل سوخت دیگ های بخار به گاز طبیعی.

طراحی و ساخت مبدل های حرارتی ، منابع کوئل دار ، هیترهای مازوت ، منابع بلودان.

طراحی و ساخت دستگاه تصفیه آب، شامل : سختی گیر ، دی اریتور ، فیلتر شنی و غیره.

فروش لوزم یدکی دیگ های بخارماشین سازی اراک. ادامه خواندن “اهمیت فرایند دیگهای بخار”

نحوه استفاده از آنتی اسکالانت

این ماده می بایست به صورت مداوم به آب خوراک واحد اسمزمعکوس تزریق شود. سیستم تزریق می بایست به گونه ای عمل نماید که درصورت توقف واحد، تزریق آنتی­اسکالانت هم متوقف شود. دوز مناسب تزریق این ماده، معمولاً بین 2 تا ppm 5 است. میزان تزریق با توجه به آنالیز خوراک و شرایط آب شیرین‌کن‌های اسمز‌معکوس (از جمله بازیافت سیستم) متغیر است. توصیه میشود دراین خصوص ازمشاوره متخصصین شرکت استفاده کنید. ادامه خواندن “نحوه استفاده از آنتی اسکالانت”

دبی جریان بهینه در فیلترهای شنی تحت فشار (سرعت)

برای بیشتر شدن اثر فیلتر ، باید مطمئن شد آب در دبی بهینه خود میباشد. مهم ترین یافته ها از تست ها نشان میدهد که سرعت بالای جریان روی فیلتراسیون و زمان لازم برای جمع کردن آلودگی ها تاثیر دارد . سرعت بالای جریان، سبب کوتاه تر شدن زمان فیلتراسیون گشته و تصفیه را سخت تر میکند. “سرعت بالا” به معنی سرعتی بیش از حد معین در لوله می باشد .مثلا سرعت  fps10 سرعت بالایی است .این مقدار حدودا gpm 70 در لوله PVC 1 اینچی و   10 gpm برای لوله PVC 2 اینچی مطلوب میباشد .برخی از مهندسین ادعا میکنند ، سرعت بالاتر، تصفیه بهتر .ولی این چیزی مغایر با آن است که در عمل اتفاق می افتد. اگر شما در یک فیلتر جریان سریع آب را عبور دهید عملا فیلتر فرصت گرفتن میکروب ها و باکتری ها را نخواهد داشت. مشکل سرعت بالا این است که شما فقط جریان را از درون فیلتر میرانید بدون اینکه عمل خاصی روی آب انجام شود . ادامه خواندن “دبی جریان بهینه در فیلترهای شنی تحت فشار (سرعت)”

کربن فعال 300 گرمی

ذغال اکتیو معمولا از ذغال سنگ قهوه ای – ذغال چوب یا پوسته نارگیل درست می شود . میزان مرغوبیت ذغال اکتیو بستگی به نحوه ی سوزاندن آن دارد . که این نحوه ی سوزاندن در تعداد منفذ هایی که در ذغال اکتیو شکل می گیرد نقش بسزایی دارد . ملاک مرغوبیت کربن فعال میزان ید آن میباشد . هرچه میزان ید آن بالاتر باشد فعالیت و در نتیجه منفذ های آن زیادتر می باشد . ادامه خواندن “کربن فعال 300 گرمی”

اتصالات جوشی (دست ساز)

این تولیدات شامل سه راهی ، زانو ، تبدیل ، پوشن و … با استحکام و آب بندی مطلوب جهت هر نوع فشار کاری می باشد که عموما به صورت دو یا سه تکه و یابیشتر و گاهی نیز به صورت تلفیقی از تولیدات قالبی و دست ساز تولید می گردد . ادامه خواندن “اتصالات جوشی (دست ساز)”